zemelapiai

Kur galima keliauti su kemperiu?

Atsiranda vis daugiau norinčių vykti atostogauti su kemperiu. Kempingų vietų Lietuvoje yra pačių įvairiausių – nuo visai paprastų iki baseinus ar žirgynus turinčių stovyklaviečių.
Tačiau vis dar yra likęs šiek tiek klaidinantis kempingo pavadinimas. Žmonės mano, kad su kemperiu keliaujama į tokias stovyklavietės, kuriose teko poilsiauti daugumai pionierių.
Kempingai yra stovyklavietės, kurioje žmonės gali sustoti poilsiauti. Aukštesnės klasės kempingai turi namelius ir visas kitas reikalingas poilsiautojams paslaugas. Pavyzdžiui, Lietuvoje yra keletas prabangesnių kempingų:
• Šilutės rajone yra kempingas su pirčių kompleksu.
• Nidos kempingas turi baseiną.
• Obuolių saloje, Molėtuose kempinge yra mini golfo laukas, teniso aikštynas, paplūdimys.
• Kurtuvėnuose yra žirgynas.
Taigi, kempinge gali būti teikiamos visos įmanomos paslaugos – nuo vaikų žaidimų aikštelių iki baseinų ir SPA paslaugų. Viskas priklauso nuo to, kurioje vietoje yra kempingas.
Lietuvoje daugiausia yra paprastesnių kempingų vietų. Ir šalyje daugėja poilsiaujančių kempinguose. Kainos prasme tai yra pigiau nei ilsėtis viešbutyje. Tačiau lietuviai retai keliauja kemperiu po Lietuvą. Dažniau renkasi užsienio šalis. Vasarą vyrauja šiltieji kraštai – Kroatija, Ispanija, Italija.
Lietuvoje didžiausias kempingų privalumas tai, kad pats poilsiautojas gali pasirinkti, kokių paslaugų kempinge jis nori, o kas nėra reikalinga. Nuo jo pasirinkimų priklausys jo poilsio kaina.
Taigi, lietuvių susidomėjimas keliauti kemperiais kiekvienais metais kyla. Toks keliavimo būdas yra pigesnis, nei kiti, tačiau sunku įvertinti, kiek tiksliai tai yra pigiau. Viskas priklauso nuo žmogaus poreikių. Turbūt vienas didžiausių kemperių privalumų – laisvė bet kuriuo momentu keisti savo kelionės planus. Keliautojai nėra prisirišę prie viešbučio ar tam tikros vietos.